ZS3 Game Cup 2017 to kolejna edycja zawodów w gry komputerowe organizowana przez Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Pierwsze tego typu zawody w Kraśniku odbyły się w 2009 roku, które organizowała właśnie 3-ka. Na tego typu imprezy przychodzą nie tylko młodzi fani gier komputerowych ale również i dorosłe osoby, warto również dodać iż na większych wydarzeniach niż te, które organizuje szkoła jest dużo do wygrania. Od kilku lat w Katowickim spodku organizowane są Mistrzostwa Świata w gry komputerowe takie jak: Counter Strike Global Offensive, League Of Legends czy też FIFA. 

Staroświeckie powiedzenia rodziców "Nie graj w gry bo nic z tego nie będziesz miał..." starają się odchodzić do lamusa. Jak widać w XXI wieku wszystko idzie ku internetowej rywalizacji.  W Polsce jeszcze nie jest tak dobrze rozwinięty "eSport" jak w innych krajach, ale z roku na rok jest co raz lepiej.

Wracając do turnieju organizowanego przez Szkołę oraz Starostwo Powiatowe. Wydarzenie odbędzie się już 16 grudnia (sobota) o godzinie 8 rano i potrwa aż do 17 grudnia(niedziela).  Zawodnicy zmierzą się w takie tytuły jak: Counter Strike Global Offensive, Fifa 2017, League of legends, Teken. 

Wszystkich serdecznie zapraszamy! Wstęp jest bezpłatny, a wydarzenie odbędzie się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku.