Sprawca wypadku, który miał miejsce w poniedziałek około 17:20 W Wilkołazie Trzecim został zatrzymany po tym jak nie udzielił pomocy kobiecie i odjechał z miejsca zdarzenia.

Po godzinie 17:20 trafiło zgłoszenie o wypadku, w którym została potrącona piesza przechodząca przez jezdnię. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służy ratunkowe.

Policjanci ustalili, że sprawcą prawdopodobnie jest 22 letni mieszkaniec gm. Urzędów

Wstępne informacje mówią, że kobieta, która poniosła śmierć wysiadła z busa następnie chcąc przejść przez jezdnię. Będąc na przeciwnym pasie jezdni została potrącona przez pojazd, który nie zatrzymał się odjeżdżając w kierunku Urzędowa.

Pozostawione ślady pozwoliły ustalić markę i kolor pojazdu.

– Około godziny 22 funkcjonariusze ustalili, iż sprawcą może być 22-letni mieszkaniec gminy Urzędów. Po udaniu się na ustalone miejsce policjanci odnaleźli samochód, którego uszkodzenia wskazywały, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Zatrzymali również mężczyznę, który kierował autem w momencie wypadku. Młody, 22-letni mężczyzna był w silnym szoku, wiedział ze spowodował wypadek, lecz nie potrafił wyjaśnić dlaczego odjechał z miejsca zdarzenia. Jak twierdził, został w trakcie manewru wymijania oślepiony przez światła busa stojącego na poboczu i nie widział wychodzącej zza pojazdu kobiety – relacjonuje zdarzenie st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. 22-latek trafił do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.